نام و نام خانوادگی:
سیدعلی تهامی

مسئولیت‌ها:

ـ مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها
ـ معاون فرهنگ دینی وسازمانی قوه قضائیه، دست‌کم از ۱۳۹۳ تا  مرداد ۱۳۹۴


 ـ مدیر کل زندان‌های استان قم ازخرداد ۱۳۹۵ تا کنون


موارد نقض حقوق بشر:
سیدعلی تهامی به‌عنوان مدیر کل زندان‌های استان قم، در بی‌توجهی مفرط و مدام به وضعیت جسمی وحید صیادی نصیری، زندانی عقیدتی، که منجر به مرگ او شد، نقش داشته و مسئول است.

وحید صیادی نصیری، زندانیانی عقیدتی در زندان لنگرود قم که ۳۸ ساله بود، از ۲۱ مهر ۱۳۹۷، در اعتراض به عدم تفکیک جرایم، شرایط نامناسب زندان و عدم دسترسی به وکیل، دست به اعتصاب غذا زد تا آن‌‌که بر اثر عوارض ناشی از این اعتصاب غذای طولانی در ۲۱ آذر ۱۳۹۷ جان باخت.

مهدی کاهه دادستان قم، روز پنج شنبه ۲۲ آذر ۹۷، علت مرگ وحید صیادی نصیری را بیماری کبدی عنوان کرد؛ ولی الهه صیادی نصیری، خواهر وحید با رد این ادعا به رادیو فردا گفته است: « نه، چنین چیزی نبوده است. به خاطر اعتصاب غذا بوده. معده‌اش خشک شده بود، خونریزی کرده بود.»

وحید صیادی نصیری که سه بار به دلیل فعایت‌های خود در فضای مجازی بازداشت شده بود، در جریان بازداشت دوم با اتهام توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال زندان محکوم شد. او در اسفند ۱۳۹۶ از زندان آزاد شد، اما دیری نپایید که در مرداد ۱۳۹۷ به‌دلیل از سرگیری فعالیت‌های خود، توسط نیروهای وزارت اطلاعات قم بازداشت و در مهر۱۳۹۷ با اتهاماتی مشابه بار پیشین، به چهار سال و نیم زندان محکوم شد.

دوست وحید صیادی نصیری درگفتگویی با کمپین حقوق بشر ایران با اشاره به این‌که دادسرای قم اجازه ملاقات وحید با محمد نجفی، وکیل انتخابی‌اش را نداد تا آن‌که محمد نجفی نیز زندانی شد، گفته است: 
« شرایط وحید در اعتصاب روز به روز بدتر شد و وقتی از اوخواستم به اعتصاب غذا خاتمه بدهد چندین و چند بار تکرار کرد که اعتصابش جدی است وتا قبول خواسته‌هایش و حتی به قیمت مرگ ادامه خواهد داد، تاکید کرد مسئولیت جانش به عهده اطلاعات و قوه قضاییه است، و راست می‌گفت و جانش را هم گذاشت.»

آخرین به‌روزرسانی:۲۵ آذر ۱۳۹۷