نام و نام خانوادگی:

 غلامرضا منصوری

زندگینامه:

در ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ مرد.

مسئولیت‌ها:

رئیس شعبه ۹ دادسرای کارکنان دولت

سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه  تا ۲۶ فروردین سال ۱۳۹۲

سرپرست دادسرای ناحیه ۳ تهران

-قاضی پیشین اجرائیات شهرستان لواسانات

موارد نقض حقوق بشر:

حجت‌الاسلام غلامرضا منصوری به عنوان بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه در بازداشت و سرکوب روزنامه‌نگاران و فیلترینگ سایت‌های اینترنتی که از مصادیق بارز تحدید آزادی بیان و اطلاعات است نقش داشته است.

او در صدور حکم بازداشت روزنامه‌نگاران و دستگیری‌های گروهی (در مجموع بیش از ۱۶ نفر) در بهمن‌ماه ۱۳۹۱ نقش داشته است. شاهدان عینی به عدالت برای ایران گفته‌اند که تیم‌های جداگانه ۸ تا ۱۲ نفره‌ای از ماموران وزارت اطلاعات، از ساعت ۷ عصر یکشنبه، هجوم هم‌زمان به دفتر چهار روزنامه و یک هفته‌نامه را آغاز کردند. در روزنامه اعتماد، که اولین روزنامه‌ای بود که مورد هجوم قرار گرفت، ماموران امنیتی پس از بستن راه‌های ورودی و منع ورود و خروج، کارت‌های خبرنگاری و گوشی‌های موبایل کارکنان را جمع کردند و از روزنامه‌نگاران و تحریریه تصویربرداری کردند. پس از آن احکام بازداشت را به رویت الیاس حضرتی، مدیر مسئول روزنامه، رسانده و افرادی را که قرار بود بازداشت شوند به دفتر مدیر مسئول فرا خواندند. مشابه همین عملیات در روزنامه‌های دیگر نیز انجام شده است. در روزنامه بهار تیم بازداشت، کارت‌های خبرنگاری روزنامه‌نگاران را جمع کرده، از آنها تصویربرداری کرده و کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های موجود در تحریریه را به دقت بازرسی کرده است. یکی از شاهدان عینی به عدالت برای ایران گفت: «یکی از مامورها گفت: گوشی‌ها روی میز، کامپیوترها خاموش، جلوی هر کسی هم یه کارت شناسایی باشه. بعد در همین حالت ازمون فیلم گرفتند.» عملیات بازرسی و بازداشت روزنامه‌نگاران در هر روزنامه حدود دو تا سه ساعت به طول انجامیده است. پس از پایان عملیات، ماموران با بازداشتی‌های به منظور تفتیش و ضبط وسایل شخصی‌شان به منزل آنها رفته‌اند. چندین شاهد عینی تایید کرده‌اند در مواردی که حکم بازداشت ارائه شده، امضای حجت‌الاسلام غلامرضا منصوری، بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه، در پایین برگه بوده است.

در ۱۸ خرداد ۱۳۹۹پس از اعلام نام غلامرضا منصوری در پرونده فساد در قوه قضائیه به اتهام دریافت رشوه ۵۰۰ هزار یوروئی و فرار او از ایران، برخی از روزنامه‌نگاران در شبکه اجتماعی توئیتر از نقش او در بازداشت و شکنجه خود گفتند:

یک روز پس از آن، شبکه تلویزیونی جم (GEM TV) با انتشار متنی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که در سال ۱۳۹۱، غلامرضا منصوری برای تعطیل کردن این تلویزیون اعضای خانواده سعید کریمیان، مدیر پیشین این شبکه را به گروگان گرفته بوده و مدت‌ها در زندان و در بدترین شرایط نگهداری می‌کرده است.

دستور به توقیف روزنامه شرق و بازداشت مدیرمسئول آن به دلیل چاپ یک کاریکاتور از دیگر موارد نقض حقوق بشری است که توسط غلامرضا منصوری در سمت بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه انجام شد.