سازمان ورزش انگلیس به تازگی کمپینی را با عنوان “این دختر می تونه” (This Girl Can) آغاز کرده است که زنان را تشویق به فعالیت بدنی می کند. تحقیقات این سازمان نشان داده که ۷۵ درصد زنان ۱۴ تا ۴۰ سال انگلیسی می خواهند بیشتر ورزش کنند اما به دلیل نگرانی درباره قضاوت راجع به هیکل و قیافه شان، اعتماد به نفس کافی ندارند.
 

در ایران، به دلیل قوانین مربوط به حجاب و جداسازی جنسیتی، امکانات ورزشی برای زنان بسیار کمتر از مردان است و زنان از بسیاری از ورزشهای ارزان مانند وچرخه سواری در فضاهای عمومی محرومند.
مقایسه این ویدئو و فتواهای زیر درباره دوچرخه سواری زنان ما را به چه نتیجه ای می رساند؟۱. آیت الله خامنه ای:
س: با توجه به موقعیت کنونى کشورمان، لزوم صرفه‌جویى در مصرف بنزین و سهمیه‌بندى شدن آن، کمک به پاکیزگى هواى محیط زیست و سلامتى افراد جامعه، نظر خود را در مورد دوچرخه‌سوارى بانوان جهت رفت و آمد به محل کار و… البته با رعایت حجاب اسلامى اعلام فرمایید.
ج: خانم‌ها باید از هر کارى که موجب جلب توجه نامحرم مى‌شود، اجتناب نمایند.
۲. آیت الله صافی گلپایگانی:
س: مستدعی است نظر مبارک خویش را در مورد ورزشهای بانوان از قبیل: دوچرخه‌سواری، اسب سواری، قایقرانی و دو و میدانی در اماکن و معابر عمومی بیان فرمایید. در ضمن بفرمایید تماشای این نوع برنامه‌ها از تلویزیون چه حکمی دارد؟
ج: اجرای این گونه برنامه‌های خلاف عفّت و غیرت و سنن و تعالیم اسلامی به اسم ورزش در اماکن و معابر عمومی علاوه بر آنکه نمایش و جلوه دادن مفاتن بدن بانوان به مردان اجنبی است، مستلزم ترویج فحشاء و منکرات و مفاسد عظیمه است و تماشای این برنامه‌ها و تشویق و ترغیب به آنها حرام است خداوند متعال جامعه اسلامی ما را که در عصر حاضر پرچم اسلام و حاکمیت احکام اسلام را در دنیا به اهتزاز درآورده و مسلمانان را سربلند و عزیز قرار داده از اینگونه خطرات که موجب تشویش اذهان و خدشه‌دار شدن شخصیت اسلامی ما است حفظ فرماید.والله العالم
۳. آیت الله مکارم شیرازی:
س: حکم دوچرخه سوارى و موتور سوارى خواهران با مانتو در سطح شهر، با توجّه به آثار و تبعات سوء اجتماعى و اخلاقى آن، چیست؟
ج: با توجّه به پیامدهاى سوئى که این گونه امور دارد، لازم است از آن پرهیز شود. و به وسوسه‌هایى که این و آن مى‌کنند توجّه نکنند.
آیت الله سبحانی تبریزی:
س: ورزش بانوان خصوصاً موتور و دوچرخه سوارى در محافل عمومى چه حکمى دارد؟
ج: بسمه تعالى، این قبیل کارها زمینه ساز گسترش گناه در جامعه است، از آن اجتناب شود. والله العالم
س: آیا خانم ها مى توانند با لباس هاى گشاد و روسرى و شلوار در حضور مرد نامحرم ورزش کنند؟
ج: بسمه تعالى، از این کار اجتناب کنند. والله العالم. دوچرخه سواری دختران؛ آری یا نه؟! 

Why Everyone’s Going Wild for This Clip of Women Working Out