عدالت برای ایران، ۲۲ اسفند ۱۳۹۸: سازمان عدالت برای ایران در همکاری با جشنواره فیلم دیده‌بان حقوق بشر، امسال در نمایش دو فیلم مستند «متولد اوین» و «کودک عشق» مشارکت دارد. این جشنواره از ۱۲ تا ۲۲ مارچ (۲۲ اسفند ۱۳۹۸ تا سوم فروردین ۱۳۹۹) در سینماهای Barbican ،Curzon Soho  و Regent Street Cinemas در لندن برگزار می‌شود. عدالت برای ایران از همه علاقمندان برای شرکت در این جشنواره و تماشای این دو مستند دعوت می‌کند و حضور شما را ارج می‌نهد.

پس از نمایش مستند متولد اوین در روزهای ۱۴ و ۱۵ مارچ (۲۴ و ۲۵ اسفند)، جلسه پرسش و پاسخی با حضور مریم زارع، کارگردان این مستند و به دنبال آن میزگردی با همراهی شادی صدر و شادی امین و دیده‌بان حقوق بشر برگزار خواهد شد. 

مستند متولد اوین (Born in Evin)، تلاش‌ یک زن برای یافتن حقیقت در مورد چرایی و چگونگی تولد خود در زندان اوین را به تصویر می‌کشد. مریم زارع، فیلمساز و بازیگر ایرانی ـ آلمانی در زندان اوین متولد شد و یک سال اول عمرش را آنجا گذراند. او پس از کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷، هنگامی که فقط دو سال داشت به آلمان مهاجرت کرد. مستند متولد اوین در جشنواره‌های بین‌المللی مورد تحسین قرار گرفته و جوایز متعددی از جمله جایزه بخش دورنمای سینمای آلمان در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین و بهترین مستند جشنواره فیلم Five Lakes Film Festival را کسب کرده است. 

ـ خرید بلیط برای روز ۱۴ مارچ (۲۴ اسفند ۱۳۹۸)

ـ خرید بلیط برای روز ۱۵ مارچ (۲۵ اسفند ۱۳۹۸)

مستند «فرزند عشق» (Love Child) درباره یک زوج ایرانی است که برای فرار از مجازات به ‌جرم زنا، همراه با فرزند چهارساله‌ خود مجبور به فرار از ایران می‌شوند. این زوج که هر دو در بند ازدواج با افراد دیگری هستند به کشور ترکیه می‌گریزند و درخواست پناهندگی می‌دهند. اوا مولواد (Eva Mulvad) کارگردان دانمارکی در این مستند،  برای شش سال این زوج را دنبال کرده و سخت‌ترین و شادترین لحظات زندگی آن‌ها را به تصویر کشیده است.

ـ خرید بلیط برای روز ۱۶ مارچ (۲۶ اسفند ۱۳۹۸)

ـ خرید بلیط برای روز ۱۷ مارچ (۲۷ اسفند ۱۳۹۸)