عدالت برای ایران٬ ۲۲ اسفند: اتحادیه اروپا دو تن از مسوولان پرس تی وی٬ دو قاضی را که برای فعالان عرب حکم اعدام صادر کرده بودند٬ مدیر زندان اوین٬ به دلیل آزار زندانیان سیاسی و به خصوص بازرسی بدنی خشونت بار زندانیان سیاسی زن٬ دادستان ساری و معاون دادستان شیراز که در بازداشتهای بهاییان این شهرها نقش داشته اند٬ دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای که دستور مسدود شدن گوگل را داده بود و قاضی که احکام محکومیت فعالان آذربایجانی و نیز امدادگران زلزله آذربایجان را صادر کرده٬ به دلیل نقض حقوق بشر تحت تحریم قرار داد.

در فهرست تازه تحریم های حقوق بشری که دیروز به تصویب وزرای خارجه اتحادیه اروپا رسید و امروز در روزنامه رسمی این اتحادیه منتشر شده است پلیس سایبری ایران (فتا) نیز به دلیل سرکوب فعالان سایبری و به ویژه قتل ستار بهشتی٬ وبلاگ نویس٬ مورد تحریم قرار گرفته است. این اولین باری است که اتحادیه اروپا یک نهاد را مورد تحرم حقوق بشری قرار می دهد.

عدالت برای ایران پیش از این در مقاطع متعدد و با انتشار گزارش ها و مستنداتی درباره نقش این افراد در نقض شدید حقوق بشر٬ خواستار تحت تحریم قرار دادن ۸ تن از ۹ نفری شده بود که نامشان در فهرست تحریم ها قرار گرفته است.علی اشرف رشیدی اقدم٬ رییس زندان اوین٬ مرتضی کیاستی٬ رییس شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز٬ سید محمد باقر موسوی٬ رییس شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز٬ سید رضا موسوی تبار٬ معاون دادستان شیراز٬ محمد سرفراز٬ مدیر پرس تی وی و معاون امور بین الملل صدا و سیما٬ اسدالله جعفری٬ دادستان کل مازندران٬ حمید رضا عمادی ٬ مسپول اتاق خبر پرس تی وی٬  عبدالصمد خرم آبادی ٬ دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای و اینترنتی و رحیم حملبر٬ رییس شبعه ۱ دادگاه تبریز از این پس حق سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهند داشت. همچنین کلیه دارایی های آنان در این کشورها مسدود می شود. این تحریم شامل حسابهای بانکی٬ اموال و قراردادهای پلیس سایبری و همه کسانی که عضو آن هستند نیز می شود.

شواهد و مستندات نقض حقوق بشر توسط علی اشرف رشیدی اقدم٬ مرتضی کیاستی٬ سید محمد باقر موسوی٬ سید رضا موسوی تبار٬ محمد سرفراز٬ اسدالله جعفری٬ حمید رضا عمادی و عبدالصمد خرم آبادی را با کلیک بر روی نامشان ببینید.

متن مصوبه اتحادیه اروپا در اینجا قابل دسترسی است:

 http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:068:0009:0013:EN:PDF