Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/justice4iran.org/public_html/persian/wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
زن زندانی سیاسی عرب به دلیل ضرب و شتم توسط ماموران زندان بیهوش شد – Justice for Iran

فهمیه اسماعیلی، زندانی سیاسی عرب روز پنجشنبه ۱۳ خرداد توسط ماموران زندان یاسوج مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بر اثر جراحات وارده بیهوش شد.

Untitled-5
این زندانی سیاسی پس از بیهوش شدن به بهداری زندان و پس از آن به دلیل وخیم‌تر شدن وضعیت جسمانی‌اش برای مداوا به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد.
به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان این درگیری زمانی آغاز شده است که یکی از ماموران زندان یاسوج به فهیمه اسماعیلی توهین کرده که با شدت گرفتن مشاجره، ماموران زندان اقدام به ضرب و شتم او کردند.
فهیمه اسماعیل بدوی، ۳۳ ساله، معلم دوره ابتدایی، در ۷ آذر ۱۳۸۴، در حالی که ۸ ماهه باردار بود، به همراه همسرش، علی مطوری زاده بازداشت شد. او و در سلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات اهواز در حضور بازجویان و بدون وجود هیچ گونه امکاناتی وضع حمل کرد. علی مطوری زاده، تخت شکنجه‌های شدید به دلیل زندانی بودن همسر و دختر نوزادش، اتهامات وارده را بر خود پذیرفت و در ۲۸ آذر ۱۳۸۵ اعدام شد.
عدالت برای ایران پیش‌تر در گزارش مفصلی پیرامون نقض حقوق فعالان هویت طلب عرب در مورد مجبور کردن فهیمه اسماعیلی بدوی به اعترافات تلویزیونی در کانال پرس تی وی گزارش داده بود. او پس از این اعترافات محکوم به ۱۵ سال حبس و به زندان یاسوج تبعید شد.