من و تو: هشت سال است که هفت رهبر بهائیان ایران زندانی هستند. «فریبا کمال‌آبادی»، یکی از آن‌ها، هم‌زمان با هشتمین سال‌گرد حبس‌شان به مرخصی آمده و«فائزه هاشمی»، نماینده پیشین مجلس و دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با او دیدار کرده است. روحانیون طرف‌دار حکومت از او انتقادهای شدیدی کرده‌اند و از او خواسته‌اند که عذرخواهی کند. فائزه هاشمی اما می‌گوید که خلافی نکرده و پشیمان نیست.

از سوی دیگر، تعدادی از سازمان‌های حقوق بشری ایرانی و بین‌المللی در نامه‌ای مشترک به مقامات اتحادیه اروپا از آن‌ها خواسته‌اند تا درباره ۳۲ تن از بهائیان استان گلستان که به بهانه معاشرت با مسلمانان و تبلیغ بهاییت به زندان‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند با مقامات ایرانی گفتگو کنند.

 Screen Shot 2016-05-17 at 11.33.03برای دیدن این گزارش تلوزیونی  اینجا کلیک کنید

رسانه‌های اصول‌گرا و صدا و سیمای ایران نیز تبلیغ علیه شهروندان بهایی را شدت بخشیده‌اند و آن‌ها را «کافر» و «نجس» می‌خوانند و به نفع اسراییل متهم به «جاسوسی» می‌کنند.

وحید مشگانی فراهانی٬ وکیل شماری از متهمان پرونده گلستان، در گفت‌وگو با اتاق خبر می‌گوید تبلیغ بهاییت به عنوان جرم در قوانین ایران تعریف نشده و پدیده ثابتی، سخن‌گوی جامعه جهانی بهائیان در لندن، در واکنش به چنین اتهاماتی که بارها از سوی روحانیون شیعه مطرح شده‌اند انجام این کارها را خلاف آیین بهائیت می‌داند و می‌گوید که با اوج گرفتن تبلیغات ضد بهایی در ایران، این گروه از شهروندان به ناچار برای زندگی در کنار دیگر ایرانیان و در پاسخ به سوالات پیش‌آمده برای آن‌ها مجبور به توضیح می‌شوند.

این گزارش به بخشی از گفتگو با  مشگانی فراهانی و  پدیده ثابتی و همچنین و آن‌چه که شهروندان بهایی ساکن ایران درگیر آن هستند می‌پردازد.