عدالت برای ایران: اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۴ فروردین ۱۳۹۱ (۲۳ مارس ۲۰۱۲)، پانزده مقام ایرانی را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید شهروندان ایرانی داشته اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی های این مقامات که اسامی، سمت و دلایل تحریمشان در ادامه آمده است نیز در اروپا توقیف خواهد شد. در این فهرست جدید، رییس قوه قضاییه ایران و مدیر عامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تحت تحریم قرار گرفته اند.F

۱. صادق آملی لاریجانی
رئیس قوه قضائیه و عالی ترین مقام قضایی ایران. اجرای شماری از احکام اعدام، شلاق، قطع عضو و سنگسار با تأیید این مقام صورت میگیرد. از سال ۲۰۰۹ که آقای لاریجانی به سمت ریاست قوه قضائیه منصوب شده، بازداشت فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر شدت پیدا کرده است.

۲. عزت الله ضرغامی
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران؛ پخش اعترافات اجباری متهمان و دادگاه های نمایشی از شبکه های تحت مدیریت آقای ضرغامی از دلایل  تحریم او است.

۳. رضا تقی پور
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران؛ وی به دلیل نقشی که در سانسور و کنترل اینترنت و همچنین کنترل مکالمات و ارتباط تلفنی شهروندان ایرانی داشته، در فهرست تحریم قرار گرفته است.

۴. اصغر میرحجازی
معاون امنیتی، سیاسی دفتر آیت الله خامنه‌ای؛ وی متهم است که متهم شده که به دستور مستقیم رهبر ایران طرح‌های سرکوب اعتراضات سال ۲۰۰۹ را هدایت کرده است.

۵. علی سعیدی
نماینده آیت الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران؛ وی در انتقال دستورات رهبر ایران به سپاه پاسداران نقشی موثر دارد.

۶. محمدعلی رامین
معاون پیشین مطبوعاتی وزارت ارشاد؛ آقای رامین به سانسور مطبوعات و داشتن مسئولیت مستقیم در توقیف چند روزنامه و برخورد و بازداشت روزنامه نگاران متهم است.

۷. صولت مرتضوی
معاون سیاسی وزیر کشور؛ وی به هدایت روند سرکوب افرادی که برای حقوق قانونی خود از جمله حق آزادی بیان اعتراض کرده‌اند، متهم است.

۸. تورج کاظمی
معاون سازمان مبارزه با جرایم فضای تولید و تبادل اطلاعات پلیس ایران (فتا)؛ این مقام انتظامی اخیراً اعلام کرده که پلیس می تواند از تخصص و توانمندی های برخی از هکرها برای کنترل بهتر در تبادل اطلاعات و حمله به سایت‌های خطرناک استفاده کند.

۹. غلامعلی رضوانی
معاون استاندار گیلان؛ به خاطر اختلال در روند دادرسی قضایی منصفانه به فهرست ناقضان حقوق بشر افزوده شده است.

۱۰.علی فرهادی
دادستان عمومی و انقلاب کرج؛ اخلال در دادرسی قضایی منصفانه و صدور حکم اعدام برای افراد زیر ۱۸ سال از جمله اتهاماتی است که آقای فرهادی را وارد این فهرست کرده است.

۱۱. علی رضوان منش
معاون دادستان کرج؛وی متهم است به داشتن مسئولیت در نقض شدید حقوق بشر در روند یک دادرسی قضایی و صدور حکم اعدام برای افراد زیر ۱۸ سال.

۱۲. غلامحسین رمضانی
از فرماندهان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ متهم به نقض شدید حقوق بشر و آزادی بیان و داشتن مسئولیت مستقیم در بازداشت و شکنجه روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان در ایران.

۱۳. محمد صادقی
معاون فنی و سایبری اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ مسئول در بازداشت و شکنجه وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران

۱۴. رضا جعفری
رئیس دادسرای جرایم رایانه‌ای؛ مسئول بازداشت و بازجویی از وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران

۱۵. بهرام رشته احمدی
معاون دادستان تهران در امور زندان‌ها و سرپرست مجتمع قضایی شهید مقدس؛ تضییع حقوق زندانیان و امتناع از صدور اجازه ملاقات به ویژه در مورد زندانیان سیاسی از جمله دلایلی است که به خاطر آن آقای رشته احمدی در فهرست ناقضان حقوق بشر قرار گرفته است.

۱۶. موسی خلیل الهی 

 دادستان تبریز ؛ او در پرونده سکینه آشتیانی نقش فعال داشت و مخالف آزادی او بود و طرفدار استفاده از عذاب های قبرستانی جهت اصلاح افراد است

۱۷. مالک اژدر شریفی

 رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی و مسئول برگزاری دادگاه سکینه محمدی آشتیانی بود.

برای دیدن اصل مصوبه به لینک زیر رجوع کنید:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2012:087:0026:0036:EN:PDF