Warning: Creating default object from empty value in /home/customer/www/justice4iran.org/public_html/persian/wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
جلسه مقدماتی بررسی ادورای کارنامه حقوق بشر ایران؛ گزارشی از مصونیتی بی‌مرز – Justice for Iran

عدالت برای ایران، ۱۸ مهر ۱۳۹۸: عدالت برای ایران با حضور در جلسه مقدماتی سی و چهارمین بررسی ادورای کارنامه حقوق بشر ایران (UPR)، گزارش و سفارش‌های خود را در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی به ده‌ها تن از کشورها عضو سازمان ملل ارائه کرد.

گزارش عدالت برای ایران با عنوان «ایران؛ مصونیت بدون مرز»،  بر خودداری جمهوری اسلامی از انجام وظیفه خود مبنی بر تحقیق درباره قتل‌ فراقضائی معترضان و مرگ آنها در زندان‌ در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ متمرکز است. این گزارش توجه کشورهای عضو را به پخش اعترافات اجباری زندانیان سیاسی و همچنین نقض حق خانواده‌های ناپدیدشدگان قهری مبنی بر دانستن حقیقت و اجرای عدالت، جلب می‌کند. پنهان‌کاری عامدانه مسئولان جمهوری اسلامی در مورد سرنوشت و محل احتمالی ناپدیدشدگان قهری که به‌طور مثال از طریق تخریب گورهای جمعی جان باختگان کشتار ۶۷ ادامه یافته، از دیگر مواردی است که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

عدالت برای ایران همچنین خلاصه‌ای از حقایق و توصیه‌ها در مورد مصونیت از مجازات در جمهوری اسلامی را در دیدارهایی دوجانبه با چندین نماینده از دولت‌های عضو در ژنو درمیان گذاشت.

جلسه بررسی ادورای کارنامه حقوق بشر ایران (UPR) در هشتم نوامبر ۲۰۱۹ (۱۷ آبان ۱۳۹۸) در ژنو برگزار خواهد شد. شما می‌توانید این جلسه را به‌طور زنده و از طریق اکانت فارسی و انگلیسی عدالت برای ایران در توئیتر دنبال کنید.