رادیو زمانه:راحله راحمی‌پور، عمه نوزاد ناپدید شده در زندان اوین به دادسرای شهید مقدس احضار شده است. او باید روز شنبه ۳۰ مرداد ماه برای توضیح در مورد «اتهام‌های مندرج در پرونده»، در این دادسرا که در زندان اوین واقع است، حاضر شود.

Raheleh Rahemipoor

سازمان عدالت برای ایران با انتشار این خبر درباره احضار خانم راحمی‌پور ابراز نگرانی کرده و درج نشدن دلیل مشخص این احضار را خلاف قانون آیین دادرسی کیفری در ایران دانسته است: «برخلاف قانون آیین دادرسی کیفری ایران، در احضاریه‌ای که به راحله راحمی‌پور ابلاغ شده، هیچ توضیحی درباره علت احضار درج نشده است.»

زندان اوین اما برای راحله راحمی‌پور جایی‌ست که ۳۲ سال پیش، گلرو راحمی‌پور، برادر‌زاده ۱۵ روزه او برای آخرین بار دیده شده است.

فروردین ماه امسال کارزاری برای یافتن یا آگاه شدن از سرنوشت گلرو راحمی‌پور که در دهه ۶۰ در زندان اوین ناپدید شده، به راه افتاد.

در این کارزار از کسانی که خواهان پاسخگویی دولت و قوه قضاییه ایران درباره این موضوع هستند، خواسته شد تا نامه‌‌ای سرگشاده‌ را خطاب به سازمان ملل امضا کنند.

بیشتر بخوانید: نوزادی که در اوین ناپدید شد

خرداد ماه امسال رسیدگی به این نامه در گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل به عنوان نهاد مسئول رسیدگی به این پرونده در سازمان ملل آغاز شد و به دنبال مورد سوال قرار گرفتن حکومت ایران در مورد سرنوشت گلرو راحمی‌پور و پدرش، حسین راحمی‌پور، اوایل تیر ماه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی راحله راحمی‌پور را تلفنی احضار و تهدید کرد.