همزمان با تعویق اعدام ده متهم مواد مخدر، برادر یکی از یکی از محکومان توسط نیروهای اطلاعات دستگیر شد

عدالت برای ایران: اجرای حکم اعدام ده نفری که قرار بود امروز صبح اعدام شوند،  به روز شنبه صبح موکول شده است. هم زمان با تعویق اجرای اعدام، مجید صدیقی، برادر یکی از محکومان به مرگ به دلیل انجام مصاحبه با رسانه های فارسی زبان توسط ماموران اطلاعات بازداشت شده است.

 

 

 

دیروز عصر، پس از تجمع خانواده های ده محکوم به اعدام به اتهام های مربوط به مواد مخدر، که بدون اطلاع قبلی به خانواده ها جهت اجرای حکم از زندان قزل حصار به زندان اوین منتقل شده بودند، فردی که هیچ اطلاعی از نام و سمت او در دست نیست با بی سیم از زندان اوین خارج شده و به خانواده ها گفته است که این افراد را اعدام نخواهیم کرد و به زندان قزل حصار باز خواهند گشت. منابع موثق از احتمال اجرای حکم آنها در صبح فردا، پنجشنبه خبر داده بودند.

تنها چند ساعت پس از بازگشت خانواده های زندانیان و تنها دقایقی بعد از نیمه شب، افرادی که افراد خانواده تعدادشان را حداقل ده نفر اعلام کرده اند با لباس شخصی به منزل خانواده صدیقی حمله کرده اند و بعد از تفتیش خانه، مجید صدیقی برادر کوچکتر سعید صدیقی، محکوم به اعدام را  را با دستبند و چشمبند به داخل اتوموبیل انداخته و او را با خود می برند. از محل نگهداری او زمان انتشار این خبر، هیچ اطلاعی در دست نیست. یکی از افراد حاضر در محل به عدالت برای ایران می گوید:‌ «ماموران در حین تفتیش خانه و دستگیری مجید، همسر مجید که باردار است را هل داده اند. تمام همسایه ها و افراد خانواده که در خانه جمع شده بودند، شاهد خشونت این افراد بودند. آنها نه کارت شناسایی نشان دادند و نه حکمی، فقط می گفتند در جیبمان است. »‌

لازم به یادآوریست که مجید صدیقی روز گذشته در مورد حکم اعدام برادرش و اجرای آن با رسانه های فارسی زبان خارج از ایران مصاحبه هایی کرده بود.

علی رغم مراجعه خانواده صدیقی و سایر زندانیان از صبح امروز به زندان های کهریزک، قزل حصار، عشرت آباد و اوین و هیچ  اطلاعی از محل نگهداری و یا آینده سعید صدیقی و سایر محکومین به اعدام در دست نیست.

با این حال یکی دیگر از خانواده های محکومین، که امروز به زندان اوین مراجعه کرده است، از طریق یکی از مسوولین زندان خبردار شده که احتمال اجرای حکم اعدام در روز شنبه بسیار قویست. پرونده تمامی این محکومان به کمیسیون عفو و بخشودگی فرستاده شده بوده است، و تا کنون هیچ پاسخی مبنی بر رد یا قبول این درخواست متهمین به خانواده ها ابلاغ نشده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این خبر، اینجا را بخوانید.

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram