تلاش برای ایجاد تنفر از کارگران مهاجر افغان

10997499_1034425096572928_7652552504660821504_n

وزیر کار، مجلس و شورای اسلامی کار و رسانه های نزدیک به حکومت در ایران، تلاش تازه ای را علیه کارگران افغان به راه انداخته اند تا ضعف دولت در ایجاد اشتغال برای مردم را به گردن مهاجران افغان بیندازند. آنها سعی دارند در مردم و به خصوص کارگران ایرانی ، احساس تنفر علیه مهاجران افغان ایجاد کنند.
به عنوان مثال، وزیر کار اخیرا از وزارت خارجه انتقاد کرده بود که چرا به صرف داشتن پاسپورت افغانستانی، امکانات صدور اجازه کار برای مهاجران افغان را فراهم می کند. رییس اداره کار یزد اخیرا گفته با وجود بیکاری جوانان در این استان، ۱۷ هزار فرصت شغلی در اختیار اتباع بیگانه است.
در حال حاضر طرحی در مجلس ایران در حال بررسی است که در صورتی که تصویب شود، اگر کسی کارگر افغان غیرمجاز را به مقامات معرفی کند به وی جایزه تعلق خواهد گرفت.
این در حالی است که کارگران افغان اغلب به مشاغل سختی چون چاه کنی و با دستمزدهایی بسیار پایین اشتغال دارند که اتباع ایران حاضر به قبول آن نیستند.
حتی،قاضی زاده، نماینده مجلس، اخیرا گفته است: “همین الان اگر خارجی‌ها نباشند بعضی مشاغل ما از بین می‌رود مثل شغل چوپانی. اگر همین امروز چوپان‌های افغانی را از مملکت بیرون کنیم ۷۰ الی ۸۰ درصد گله‌های ما بدون چوپان می‌مانند. ”
کارگر افغانی لو دهید و پول بگیرید!
نرخ بیکاری یزد ۶.۷ درصد / ۱۷ هزار فرصت شغلی در اختیار اتباع بیگانه
فرماندار پاسارگاد:افغان ها نان بیشتری از ایرانی ها مصرف می کنند باید اقامت آنها را در این شهر ممنوع کرد
گزارش به احمد شهید: نقض حقوق افغان ها در ایران باید متوقف شود

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram