تلاش نخست وزیر سابق قطر برای توقف دادگاه بررسی اتهامات شکنجه با استناد به مصونیت دیپلماتیکش در بریتانیا

6
نخست وزیر سابق قطر در تلاش است تا با استفاده از مصونیت دیپلماتیکش در بریتانیا، دادگاهش در لندن را متوقف کند. اتهام او مسئولیتش در شکنجه یک شهروند بریتانیایی است.
فواز العطیه، شهروند بریتانیایی مدعی شده است که عوامل قطر به نمایندگی از شیخ حمد بن جاسم بن جابر آل ثانی، نخست وزیر سابق قطر او را به دلایل دروغ به‌مدت ۱۵ ماه در دوحه زندانی کرده و شکنجه داده‌اند. العطیه می‌گوید که او را در سلول انفرادی نگه‌داری می‌کرده‌اند٬از خوابیدن محروم بوده و تنها برای بازجویی درحالی که دستبند به دست داشته از سلولش خارج می‌شده است.
العطیه که هم اکنون در روستایی نزدیک به لندن زندگی می کند٬ به شدت دچار مشکل مالی شده است و به دنبال جبران خسارت زمینی است که در قطر از دست داده است.او در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ سخنگوی رسمی قطر بوده است. گروه وکلای العطیه می‌گویند که در سال ۱۹۹۷ حمد بن جاسم پیشنهاد کرده تا زمین ۲۰ هزار متر مربعی العطیه را خریداری کند اما رد این پیشنهاد از سوی العطیه٬ نخست وزیر سابق قطر را خشمگین کرد و به دنبال آن بود که العطیه از سمتش به عنوان سخنگوی دولت کنار گذاشته شد٬ زمینش از سوی حمد بن جاسم توقیف و خودش نیز با افزایش آزار و اذیت، تهدید و جاسوسی روبرو شد.
http://goo.gl/Vl9d37

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram