پس از یک هفته بی خبری؛ اعضای موسسه الحوار با خانواده های خود تماس گرفتند

عدالت برای ایران: پنج عضو محکوم به اعدام موسسه الحوار که در یک هفته گذشته هیچگونه خبری از وضعیت آنان در درست نبود، امروز با خانواده های خود از زندان کارون اهواز تماس تلفنی گرفتند. هرچند این زندانیان همچنان از ملاقات با خانواده های خود محرومند.

کمیل آلبوشوکه، پسرعموی دو تن از محکوم شدگان، جابر و مختار آلبوشوکه به عدالت برای ایران گفت: “خانواده های زندانیان در هفته گذشته از سوی اداره اطلاعات اهواز احضار و به شدت تهدید شده اند که با هیچ کس پیرامون وضعیت بچه هایشان صحبت نکنند.”

هفته گذشته، ۳۰ سازمان حقوق بشری از جمله عدالت برای ایران، از جمهوری اسلامی خواستند اجرای احکام اعدام این پنج فعال عرب را متوقف سازد.
محمد علی عموری (مهندس شیلات و معلم مدرسه)، هادی راشدی (فوق لیسانس شیمی کاربردی و دبیر شیمی)، هاشم شعبانی (دبیر ادبیات عرب و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه اهواز)، جابر آلبوشوکه (فوق دیپلم کامپیوتر و سرباز وظیفه) و مختار آلبوشوکه (شاغل در یک شرکت سنگ شکن)، از موسسان یا اعضای فعال موسسه علمی فرهنگی الحوار (گفت و گو) بودند که تعداد زیادی از اعضای آن در دی ماه ۱۳۸۹ دستگیر شدند. این فعالان پس از ماهها شکنجه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات، به محاربه و تروریسم متهم شدند؛ هرچند تمامی آنها در جلسه دادگاه، اعلام کردند که اعترافاتی که از آنها گرفته شده تحت شکنجه بوده و کاملا دروغ است.

این پنج نفر در خرداد امسال توسط دادگاه انقلاب اهواز به اعدام محکوم شدند و در ابتدای ماه جاری، دیوان عالی کشور مجازات اعدام آنها را تایید کرد. این در حالی است که هیچیک از دادگاههای یاد شده هیچ تحقیقی نسبت به ادعای متهمان مبنی بر اقرار تحت شکنجه انجام نداده اند.
در همین زمینه بخوانید:
خطر اعدام قریب الوقوع پنج فعال عرب موسسه “الحوار”

عدالت برای ایران: حکم اعدام پنج عضو موسسه “الحوار” باید لغو شود

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram