کنفرانس دانشگاه متروپولیتن درباره ناپدیدشدگان قهری و گورهای جمعی در ایران و ترکیه

عدالت برای ایران، ۲۹ شهریور ۱۳۹۵: دانشگاه متروپولیتن لندن در روز ۱۴ اکتبر امسال، کنفرانسی با عنوان “اجبار به نیستی” درباره ناپدیدشدگان قهری و گورهای جمعی در ایران و ترکیه برگزار خواهد کرد. به جز دانشگاه متروپولیتن، عدالت برای ایران و مرکز حافظه در برنامه‌ریزی این کنفرانس مشارکت داشته‌اند.

سخنران اصلی این برنامه هنریکاس میکویچیوس، عضو گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل است و پروفسور بیل باورینگ، استاد حقوق بین‌الملل در دانشگاه بیرک‌برک لندن، بحث‌های کنفرانس را اداره خواهد کرد.

همچنین کارن بنت، از انستیتو تحقیقات حقوق بشر و عدالت اجتماعی دانشگاه متروپولیتن و میزبان برنامه، فیلم کوتاهی از مجموعه شهادت‌های زنان کرد که اعضای خانواده‌شان در ترکیه ناپدیدشده‌اند را پیش از نمایش، معرفی خواهد کرد.

در میزگرد این کنفرانس، شورا مکارمی، محقق دانشگاه سوربون پاریس که مادر خود را در کشتار جمعی زندانیان سیاسی سال ۱۳۶۷ از دست داده، اوزلم کایا، محقق مرکز حافظه در استانبول که پژوهشی درباره مساله جنسیت و ناپدیدشدگی قهری انجام داده و شادی صدر، از سازمان عدالت برای ایران که درباره گورهای جمعی در ایران تحقیق کرده، سخنرانی خواهند کرد. این میزگرد با سئوالات و نظرات شرکت‌کنندگان ادامه خواهد یافت.

کنفرانس “اجبار به نیستی”، از ساعت ۵ تا ۸ بعد از ظهر جمعه ۱۴ اکتبر در گراند هال دانشگاه متروپولیتن لندن دایر خواهد بود و با یک گپ‌و‌گفت غیررسمی میان شرکت‌کنندگان و سخنرانان به پایان خواهد رسید.

تمامی سخنرانی‌های این کنفرانس به زبان انگلیسی خواهد بود.

برای ثبت‌نام به این نشانی اینترنتی مراجعه کنید.

یا در فیس‌بوک برنامه، حضور خود را اعلام کنید.

اگر نمی‌توانید در کنفرانس شرکت کنید، با این هشتگها می‌توانید از مهمترین بخش‌های سخنرانی‌ها و بحث‌ها مطلع شوید:

#ForeceIntoUnbeing

#اجباربه‌نیستی

 2poster14102016

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram