روایت پخش اعترافات اجباری تلویزیونی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی، اگرچه روایت تازه‌ای نیست اما لایه‌های پنهان فراوانی دارد؛ از همکاری نزدیک مجریان و گزارشگران خبری با بازجوها و مقامات امنیتی تا مشارکت مستقیم در ضبط و پخش اعترافات اجباری. آنچه اما در همه این لایه‌ها مشترک است؛ همکاری در نقض حقوق اولیه و اساسی افراد و زندانیان است.

مازیار ابراهیمی یکی از این افراد است که قربانی پرونده سازی نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی و همکاری آنها با صدا و سیما در ضبط و پخش اعترافات اجباری شد. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی سال ۱۳۹۱ او را به اتهام ترور دانشمندان هسته‌ای در ایران دستگیر و به واسطه پنج ماه شکنجه مداوم در جریان یک همکاری نزدیک با صدا و سیما، مجبور به اعتراف اجباری تلویزیونی کرد. اعترافاتی که فیلم آن مدتی بعد در مستندی با نام «کلوپ ترور» از سوی شبکه اول سراسری تلویزیون حکومتی در ایران پخش شد.

او پس از تحمل بیش از دوسال فشار و شکنجه جسمی و روانی در زندان، به دنبال اثبات بیگناهی‌اش در سال ۱۳۹۳ از زندان آزاد شد و پس از مدتی به آلمان رفت.

مازیار ابراهیمی در گفت‌وگو با عدالت برای ایران روند ضبط و پخش اعتراف اجباری‌اش و نقش صدا و سیمای جمهوری اسلامی در آن را روایت کرده است: