سامان نسیم برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان ارومیه منتقل شد

saman nasim

عدالت برای ایران: آخرین اخبار حاکی از آن است که سامان نسیم، زندانی سیاسی کُرد، را به قرنطینه زندان منتقل کرده اند.

تلاش سازمان‌های حقوق بشری بین المللی، از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر تا این لحظه به هیچ نتیجه ای نرسیده و سامان نسیم،  فردا در زندان ارومیه به دار آویخته خواهد شد. شمارش معکوس برای مرگ نوجوانی روستایی که در فقر و محرومیت بزرگ شده، آغاز شده است. دادرسی دوباره، حق سامان نسیم است. 

اعدام سامان نسیم در حالی برنامه ریزی شده است که جمهوری اسلامی ایران براساس موازین بین المللی متعهد است که هیچ مجرم زیر ۱۸ سالی را به اعدام محکوم نکند.

سامان نسیم در تیر ماه سال ۹۰، زمانی که تنها ۱۷ سال سن داشت بازداشت و سپس از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به جرم محاربه در ارتباط با اتهام عضویت در پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) به اعدام با طناب دار محکوم شد. آن‌زمان ادعا شد که او و چند عضو پژاک در نبردی مسلحانه با سپاه در کوه های اطراف سردشت در آذربایجان غربی شرکت داشته‌اند. سامان نسیم، چند روز پیش با انتشار نامه‌ای از زندان اعلام کرد که اعترافات او پس از شکنجه‌های “غیر انسانی و غیرقانونی” ضبط شده است.

اعدام سامان نسیم در حالی برنامه ریزی شده است که جمهوری اسلامی ایران براساس موازین بین المللی متعهد است که هیچ مجرم زیر ۱۸ سالی را به اعدام محکوم نکند.

تنها کاری که در شرایط فعلی از دست ما بر می آید این است که تلفن را برداریم، شماره زندان مرکزی ارومیه را بگیریم و از هر کسی که گوشی تلفن را برداشت بخواهیم اعدام فردا صبح را متوقف کنند. شماره تلفن زندان مرکزی ارومیه: ۰۰۹۸۴۴۳۳۷۴۴۸۱۷

وکیل سامان نسیم می‌گوید امروز کاری انجام نشود،‌ فردا اعدام می‌شود

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram