مبارزه زیر زمینی با داعش

ISIS

وال استریت ژورنال، مصاحبه ای اختصاصی با ابوابرهیم، یکی از بنیانگذاران گروه “رقاع در سکوت ذبح می شود” کرده است. این گروه، به شکل زیرزمینی با داعش مبارزه می کنند. رقاع در شمال شرقی سوریه، هم اکنون پایتخت دولت اسلامی شام و عراق و یا همان گروه تروریستی داعش است. ابوابراهیم که به دلیل حفظ امنیت از نام مستعار استفاده می کند و صدایش نیز تغییر داده شده است. از فشار روحی و ترسی که هنگام قدم زدن در خیابان های شهر دارد سخن می گوید. او اعتقاد دارد فعالیت در داخل رقاع، بدون شناخت کافی از داعش می تواند به مرگ منجر شود.
ابوابراهیم و پانزده فعال دیگر، در طول سال گذشته با به خطر انداختن جان خود به طور مخفیانه واقعیت زندگی و حوادث رخ داده در رقاع را ثبت کرده اند. گروه ابوابراهیم در ۸ ژانویه ۲۰۱۵ یک ماه قبل از انتشار خبر مرگ خلبان اردنی، معاذ الکساسبه، توسط گروه داعش، خبر مرگ وی را در توییتر خود منتشر کرده بودند. این گروه ضد داعش، همچنین اطلاعاتی درباره افرادی که مجبور شده اند به داعش ملحق شوند و فعالیت های داعش برای آموزش کودکان و نوجوانان برای جنگ و آدم کشی را نیز فاش کرده اند. یکی از مشکلات این گروه، وجود زنانی است که برای داعش جاسوسی شهروندان را می کنند و چون همه زنان مجبور به داشتن نقاب هستند تشخیص این گروه از زنان دشوار و غیرممکن است.
از دیگر فعالیت های این گروه برای مبارزه با داعش و آگاه سازی افکار جهانی نسبت به واقعیت موجود در رقاع، معرفی مکان های ایست که فکر می کنند کشتار گروگان های داعش در آنجا رخ می دهد. آنها همچنین پایگاه های عملیاتی داعش را نیز معرفی می کنند. فعالیت های این گروه بدون خطر و قربانی نبوده است. یکی از اعضای این گروه به نام مرتضی، توسط داعش دستگیر در میدان شهر جلوی چشم همگان اعدام می شود. ابوابراهیم این مسائل را مانع فعالیت شان نمی داند و مرگ دوست و همکارش را انگیزه ای قوی تر برای جنگ با داعش می داند.
مردم کوبانی با استقامت خود بر نپذیرفتن ظلم، آزادی خود را به دست آوردند. رقاع نیز با ادامه مبارزات اش بر علیه گروه تروریستی داعش می تواند امیدوار فردای آزاد باشد.

برای مشاهده مصاحبه بر روی عکس کلیک کنید.

سایت گروه “رقاع در سکوت ذبح می شود” 

 

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram