عفو بین‌الملل: برای انتقال فوری رمضان احمد کمال به بیمارستان و انجام عمل جراحی به مقامات ایران نامه بنویسید

سازمان عفو بین‌الملل روز ٢۶ ژانویه ٢٠١۵ در طی یک فراخوان به اقدام فوری برای انتقال فوری رمضان احمد کمال٬زندانی کرد سوری به بیمارستان از همگان خواست که به مقامات ایرانی نامه بنویسند.

Untitled-91

عفو بین‌الملل در این فراخوان خواسته است که با نوشتن نامه به زبان‌های فارسی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی یا هر زبان دیگری مقامات ایرانی را مجبور کنند که رمضان احمد کمال را فورا تحت مداوا بیرون از زندان قرار دهند و عاملانی که او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند و دیگر مقامات زندان که با او بدرفتاری کرده‌اند را شناسایی و به مراجع قضایی تحویل دهند.

بر اساس ماده ١٢ میثاق بین‌المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که ایران یکی از امضاء‌کنندگان آن است، حق هر فرد از جمله زندانیان در بالاترین حد استاندارد سلامت جسمی و مغزی باید توسط حکومت ایران تامین شود. و فراهم نکردن درمان‌های پزشکی لازم می‌تواند به نقض مصونیت کامل در برابر شکنجه و دیگر بدرفتاری‌ها بینجامد.

عفو بین‌الملل در این بیانیه نوشته است: «رمضان احمد کمال زندانی کرد سوری که در حال گذراندن ١٠ سال حکم خود در ایران است به مراقبت‌های پزشکی از جمله جراحی نیاز فوری دارد. روز ٣٠ دسامبر ٢٠١۵ در حالی که او را به بیمارستان برای درمان عفونت‌های پس از جراحی می‌بردند، مقامات زندان او را کتک زدند و پس از دو هفته بدون آنکه مراقبت‌های پزشکی لازم برای او انجام شده باشد، او را به زندان بازگرداندند.»

رمضان احمد کمال، در سال ١٣۸۷ به همراه سه تن از اعضای پ ک ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) که به صورت اشتباهی وارد مرزهای ایران شده بودند، دستگیر شد. او در حالی بازداشت شد که در حال فرار به سمت مرزهای عراق بود و ماموران مرزبانی ایران با شلیک چند گلوله به شکم، کتف چپ و ران مانع از فرار او شدند، این گلوله‌ها هنوز با گذشت هفت سال از بدن او خارج نشده‌اند.

پیش از این رمضان احمد کمال با نوشتن نامه‌ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران، از ضرب و شتم خود به وسیله ماموران زندان رجایی‌شهرخبر داده بود.

احمد کمال، هیچ خویشاوندی در ایران ندارد و زندانیان سابق سیاسی که با او هم بند بوده‌اند، پیگیر مداوا و رسیدگی به وضعیتش هستند.

شما می‌توانید تا پیش از  ۸ مارس ٢٠١۶  با نوشتن نامه از مقامات ایرانی درخواست کنید که هر چه سریع‌تر رمضان احمدکمال را به مراکز درمانی منتقل کنند .

نامه‌های خود را می‌توانید به آدرس‌های زیر ارسال کنید:

تهران، دفتر رهبری، آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، خیابان جمهوری، انتهای خیابان شهید کشوردوست

ایمیل دفتر رهبری:  http://www.leader.ir/langs/en/index.php? p=letter

رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله صادق لاریجانی، دفتر روابط عمومی

تهران، بالاتر از تقاطع خیابان ولیعصر و پاستور، بن‌بست یکم عزیزی، پلاک ۴

ایمیل حقوق بشر قوه قضاییه ایران:  [email protected]

دادستان کل تهران، عباس جعفری دولت‌آبادی، دفتر دادگاه عمومی و انقلاب

تهران، نبش خیابان ١۵ خرداد

سازمان عفو بین‌الملل: رمضان احمد کمال زندانی کرد سوری در ایران به جراحی نیاز دارد

مرکز مشاوره فعالان مدنی و سیاسی: زندانی کرد به احمد شهید: ضرب و شتم ماموران زندان من را به کما فرستاد

مرکز مشاوره فعالان مدنی و سیاسی: هفت سال انتظار یک زندانی سیاسی برای خروج گلوله‌های به جای مانده در بدنش

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram