فراخوان ادای شهادت در دیوان بین‌المللی رسیدگی به بهائی‌ستیزی در ایران

آیا یک بهائی ایرانی هستید که از بهائی‌ستیزی رنج برده‌اید؟ آیا کسی را می‌شناسید که قربانی خشونت دولتی در ایران بوده است؟ آیا اطلاعات دست اول یا مدارکی از نقض حقوق بهائیان در ایران در دست دارید؟

دیوان بینالمللی رسیدگی به بهائیستیزی در ایران شما را به شهادت دادن دعوت می‌کند.

عدالت برای ایران و بنیاد تسلیمی با همراهی اعضای جامعه حقوق بشری، تمامی توان خود را برای این‌که به قربانیان بهائی‌ستیزی در ایران صدا ببخشند و دولت ایران را برای خشونت‌های گذشته و حال، پاسخگو سازند به کار گرفته‌اند.

ما، گروهی از وکلا، فعالان حقوق بشر، اعضای جامعه مدنی و شهروندان عادی هستیم که باور داریم زمان آن رسیده که بر چهار دهه نقض نظام‌مند حقوق شهروندان بهائی به وسیله حکومت ایران نورتابانده شود و فرهنگ دولتی نفرت‌پراکنی، که قربانیان را از زندگی با کرامت به عنوان شهروند محروم می‌کند، به چالش کشیده‌شود. این یک حرکت مستقل است که با اطلاع تشکیلات جامعه بهائی انجام می‌شود.

هیاتی از حقوقدانان عالی رتبه بین المللی به ما پیوسته‌اند تا در اجلاسی سه روزه در شهر تورنتو کانادا به شهادت‌های شما رسیدگی کنند.

ما در تلاشیم تا فضایی برای جامعه بهائی ایرانی ایجاد کنیم تا صدای شکواییه‌های خود شوند، حقیقت را عرضه کنند و در همبستگی با تمام ایرانیانی که به دنبال ساخت فرهنگی حقوق بشری که در آن با تمامی شهروندان به یکسان رفتار می‌شود هستند، خواستار تحقق عدالت برای خود، عزیزان و جامعه‌شان شوند.

ما امیدواریم که آگاهی شهروندان عادی ایرانی درباره بی‌عدالتی که بر هم‌وطنانشان رفته است را افزایش دهیم و دولت ایران را برای نقض حقوق بهائیان، از جمله حق حیات و آزادی، حق تحصیل، حقوق اقتصادی- اجتماعی، حق آزادی مذهب، ممنوعیت شکنجه و تبعیض پاسخگو سازیم.

امید ما این است که این دیوان بین‌المللی، الهام‌بخش یک بحث آزاد درباره بهائی‌ستیزی در ایران باشد و فرهنگ حقیقت‌جویی را که در نهایت به خاتمه آزار مذهبی به وسیله جمهوری اسلامی ایران خواهد انجامید، غنی سازد.

شهادت‌های شما در شناساندن و بازپردازی میراث نقض حقوق بشر در ایران اهمیت اساسی دارد. اگر خودتان از بهائی‌ستیزی رنج برده‌اید یا کسی را در این زمینه می‌شناسید، لطفاً در این حرکت مشارکت کنید.

برگزارکنندگان دیوان بین‌المللی بهائی‌ستیزی در ایران، تصمیم نهایی را درباره فهرست شاهدانی که در جلسه سه روزه استماع حضور خواهند داشت می‌گیرند. با این‌که ممکن است تمامی افراد امکان شهادت دادن در برابر دیوان راا پیدا نکنند، سرگذشت شما در وب‌سایت ما منعکس خواهد شد و بخشی از گفت و گوی عمومی خواهد بود که انتظار داریم  فراتر از جلسات رسیدگی ادامه یابد.

ما امیدواریم که این فراخوان تا حد امکان به گوش افراد بیشتری برسد. بنابراین لطفا این پیام مهم را با دوستان، خانواده و اطرافیانتان به اشتراک بگذارید.

اگر می‌خواهید نقشی در این حرکت تاریخی داشته باشید، لطفاً تا قبل از ۳۰ اوت ۲۰۱۷ (۸  شهریور ۱۳۹۶) با ما تماس بگیرید. فراموش نکنید که نام، راه‌های تماس و شرح مختصری از نقض حقوق‌بشری را که مایل به شهادت دادن درباره آن هستید برای‌مان بنویسید.  یکی از همکاران ما در فرصت مقتضی با شما تماس خواهد گرفت تا مشروح شهادت‌تان را دریافت کند.

به ما ای‌میل بزنید:

contact@irantruthcommission.org

 یا در فیسبوک پیام بدهید:

https://www.facebook.com/IranTruthCommission

یا به نشانی زیر نامه بنویسید:

PO BOX 4135

SWINDON

UNITED KINGDOM

SN4 4QA

 

فرستادن مطلب به بالاترین

telegram